Bilgi Bankası

Kaş’ da Yat Kiralama

Turkuazın en güzel tonlarının bir bütün olduğu Kaş, yat kiralama aktiviteniz için, sizlere muhteşem iki farklı rota sunuyor.

Birinci rotamızda ilk olarak; tertemiz ve berrak suların bedeninize iyi geleceği gibi ruhunuza da naif bir dokunuş yapacağı Beş Adalar’a giderek, birinci rotanızın ilk durağını oluşturuyoruz. Ardından, uğradığınız için memnuniyet, uğramadığınız için pişmanlık yaratacak olan ikinci durağımız Ufak Dere Koyu‘na gidiyor ve burada ikramlarımıza başlıyoruz. Sabahın ilk ışıklarına çıktığımız turu, öğle saatinde mola vererek bölüyor ve lezzetli öğle yemeklerimiz ile diğer tur noktalarına hazırlık yapmanızı sağlıyoruz. Sıradaki durağımızı ise, Kaş’ın mutlaka uğranması gereken, sakin ve bir o kadar da güzel koylarından biri olan Güvercin Adası oluyor.

Harika bir dalış noktası olan Güvercin Adası‘nın denizi, tepeden baktığınızda dibini görmenizi sağlayacak niteliktedir. Dilerseniz; Antalya yat kiralama hizmetlerimiz ile dalış programımızı bir arada seçerek de, keyfinize uygun bir harman yaratabilirsiniz. Güvercin Adası’nda bulunan küçük oyma köpek balığı heykelinden korkmamanız gerektiğini haberdar ederek, yolumuzu, son durağımız olan Limanağzı Koyu‘na çeviriyoruz. Adeta doğanın bir armağanı olan Limanağzı Koyu, temiz suyu ile ilk görüntüsüyle sizleri mest edeceği gibi, mavi bayrak sahibi olmasıyla da suyunun temizliğini tasdiklemektedir. Son noktamız olan bu koyda, dilediğiniz gibi keyifli vakit geçirmenizi sağlayarak, Kaş’ın tadını, müthiş bir turla çıkarmanızı ve keyifli bir hatıra yaşamanızı sağlıyoruz.

Kaş’ dan yat kiraladığınızda size sunabileceğimiz ikinci rotamız bir nevi Kekova Turu olarak da adlandırabilir. Kaş’tan Kekova’ ya ulaşan bu rotada, kapılarınız, adeta bir cennete açılacak. İlk durağımızı, dar girişi sayesinde bir göz yanılması yaratan ve mağarayı andıran İnönü Koyu’na çeviriyoruz. İnönü Koyu, masmavi denizi ve gittikçe soğuklaşan suyu ile, vücutlarınıza yeniden diriltecek niteliktedir. Adeta balıklarla beraber yüzeceğiniz bu koyu, rotamızın ikinci durağı için arkada bırakıyoruz ve Akvaryum Koyu‘na doğru yol alıyoruz. Akvaryum Koyu, tıpkı İnönü Koyu gibi dalış yapmaya oldukça müsaittir. Dilediğiniz gibi vakit geçirebileceğiniz Akvaryum Koyu, tıpkı adı gibi birçok balığa da ev sahipliği yapmakta. Akya, zargana, bereket balığı ve caretta caretta gibi çeşitli canlıları görmeniz, oldukça muhtemeldir. Hem yaşattığı his hem de görsel şölen ile oldukça fazla keyif yaşatacak Akvaryum Koyu’ndan sonra ise, Batıkşehir’e doğru yol alıyoruz. Yerleşim bulunmayan ve kendi dinginliği ile doğayla iç içe olan Batıkşehir’i tarihin izleriyle sizlere sunuyor ve Kaş yat turu rotamızı, Simena Kalesi’ne doğru yol aldırıyoruz.

Rotamızın oldukça keyifli bir noktası olan Simena Kalesi, 15 dakikalık bir tırmanışın ardından sizleri karşılıyor ve harika bir manzara ile buluşmanızı sağlıyor. Tarihi kalıntıların doğayla buluştuğu noktada, serinlemek isteyenler için yol üzerinde ev yapımı dondurma bulunduran satıcıların harika lezzetlerini tatmanızı önererek, sıradaki ve son durağımız olan Yağlıca Koyu’na doğru yol alıyoruz. Mavinin her tonuna şahit olacağınız Yağlıca Koyu, size dinginlik ve sakinliği yeniden yaşatacak bir huzur sunuyor. Çeşit çeşit balık sürüleri ile karşılaşacağınız bu koyun, adını da merak ediyorsanız eğer; kıyıdaki dar yoldan ilerleyerek, kayalıklara doğru gidin. Kayalıklara bastığınızda tanık olacağınız his ile koyun ismini, rahatlıkla eşleştirebileceksiniz. Bir diğer rivayete göre ise, denizin güzelliği, dinginliği ve sakinliği ile çarşaf gibi olması, yağ gibi akması ve dümdüz olması, koya adını veren bir diğer özelliktir. Kısacası; adeta saklı bir kent gibi büyüleyici güzelliğe sahip olan Yağlıca Koyu, Antalya yat kiralama rotamızın ve harika anılarımızın son saati olarak, günümüzün müthiş bir bitiricisi oluyor.

Kaş’ da Size Sunabileceğimiz Yatlar

Poyraz A

Poyraz A

Akdeniz' in incisi Kaş' da bulunan Poyraz A isimli yat, modern iç tasarımı ve geniş gövde yapısı ile rahatlığı ve konforu birlikte sunabilen bir yattır. Poyraz A ile günübirlik turlara...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir