Bilgi Bankası

Kaş Yat Limanı

Kaş Yat Limanı

Antalya’ nın Kaş ilçesi  hiç şüphesiz Antalya bölgesinin en eşsiz kıyılarına sahip bölgelerinden biridir. Girintili çıkıntılı kıyıların bol olması bu ilçede eşsiz koyların oluşmasında büyük rol oynamaktadır. Bu koylarda dalışlar, yat turları, kano turları ve balık turları popüler bir şekilde yapılmaktadır. Öte yandan bu koylar sadece turlar ve aktiviteler için güzel birer alternatif değil, tekneler için de birer doğal liman olma özelliği taşımaktadır.

Kaş Yat Limanı

Kaş sınırları içerisinde iki adet yat limanı vardır. Bir tanesi daha çok özel yatların barındığı Kaş’ ın girişinde bulunan Setur Kaş Marina’ dır. Giriş ve çıkışların özel güvenlik tarafından kontrol edildiği bu liman halkın gezmesine çok açık bir liman değildir. Bunun aksine diğer yat limanı ise şehir merkezindeki Kaş Yat Limanı’ dır. Kaş yat limanı şehir meydanındadır ve herhangi bir giriş / ziyaret kısıtlaması yoktur. Kaş yat limanında teknelerle iç içe yürüyüşler yapabilir, teknelerle anlık olarak düzenlenen turlara katılabilirsiniz. Ayrıca restoranlarla iç içe olan bu liman, şehrin görselliğine de büyük katkı sağlamaktadır. İrili ufaklı onlarca tekneler Kaş denince akla gelen en güzel fotoğraf karelerini süslerler.

Kaş Yat Limanı

Kaş yat limanında günlük tur teknelerinin yanı sıra özel olarak kiralanabilen yatlar, dalış tekneleri, mavi yolculukların vazgeçilmezi olan guletler ve yelkenliler barınmaktadır. Toplamda elliden fazla tekneyi rahatlıkla barındırabilen bu liman her ne kadar Kaş’ daki diğer liman olan Setur Marina kadar büyük olmasa da Kaş’ a gelen turistlerin görmeyi isteyeceği yerlerin başında gelmektedir.

 

Kaş Yat Limanı

 

Kaş’ ın en kıymetli turistik ögelerinden biri olan kaş yat limanı yılın on iki ayı faaliyet göstermektedir ve ziyaretçilere açıktır. Bu limanda günübirlik turlar her mevsim bulunamayabilir fakat burada demirli tekneler her daim kiralanabilir.

Uydudan Kaş Yat Limanı

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir