Bilgi Bankası

Göcek Club Marina

Göcek Club Marina

Club Marina Göcek, Göcek belde merkezine 5 dakika uzaklıktadır ve tatilini geçirmek üzere ülkemizin güney sahillerini seçenler için mükemmel bir dinlenme noktasıdır. Muğla’nın Fethiye ilçesi Göcek beldesi Büngüş mevkiinde bulunan Club Marina, 1990 yılında kurulmuş Türkiye’ nin ilk doğal ve özel marinasıdır. Toplamda 44,998.32 m² lik alanda hizmet veren marina aynı zaman da konumu itibariyle Türkiye’ nin en korunaklı doğal marinasıdır.

Göcek Club Marina

36º45’00”N – 28º55’35”E kordinatlarında bulunan Club Marina megayatlardan servis botlarına kadar her sınıf ve her boy tekne bağlama yapılabilmektedir.

Club Marina karayolu ile Göcek merkezine 5 dakika, Dalaman Uluslararası Hava Alanına ise 25 dakika mesafededir. Karayolu ile Dalaman istikametinden Göcek girişine gelmeden 500 metre önce yer alan yol ayrımından sapıldıktan sonra yaklaşık 3 km. sonra Club Marina’ya ulaşabilirsiniz.

Marina bünyesinde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm teknik alt yapı ve özel güvenlik mevcut olup, dinlenme ve tatil programınıza katma değer sağlayacak restoran, kafe, bar ve hamam bulunmaktadır.

Göcek’in demirlemek için en elverişli koyu Büngüş’te kurulu Göcek Club Marina toplam 195 bağlama kapasitesine sahiptir. Ayrıca Club Marina, Göcek’ de megayat bağlanabilen sayılı marinalardan biridir. Göcek merkezinden marinaya tekne ile düzenli olarak ücretsiz servis bulunmaktadır. Tüm hizmetlere ek olarak WI-FI kablosuz internet erişimi marinada ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Göcek Club Marina

Club Marina, Türkiyenin Güney Batısının Akdeniz ile buluştuğu en kusursuz coğrafyasındadır. Club Marina, Fethiye Körfezinin Kuzeybatısında yer alan Göcek beldesi sınırları içerisinde ki en korunaklı koy olan Büngüş koyu mevkiindedir.

Marinanın diğer turistlik yerlere yakınlığı sayesinde ( Fethiye, Kaş, Kalkan, Datça, Bodrum vb..) her geçen gün önemi artmaktadır. Göcek Beldesi coğrafi yapısının zenginliğinden dolayı tatil tutkunlarının tercih ettiği, popüleritesinin her geçen gün hızla arttığı Türkiyenin en önemli tatil cennetlerindendir. Mavi Yolculuk rotaları içerisinde mükemmel doğası ile Türk ve Dünya kaptanlarının mutlaka ziyaret ettiği çok önemli bir marinalar cennetidir.

Göcek Club Marina

Güneyegenin geçit vermez dağlarının koynunda yıllarca gizli-saklı kalan Göcek’in yıldızı 1980’li yıllarda parlamaya başlar. Muğla’yı Fethiye’ye bağlayan karayolununun Dalamanı geçtikten hemen sonra başlayan Göcek rampasının sık virajlı ve dar olması yıllarca Göcek’e ulaşımı zahmetli kıldı. Bu sayede el değmemiş doğası ve denizi yanlış kararlar ve uygulamalar ile istila edilemekten kurtuldu belki de…

Turizm yayılmacılığının baş döndürücü bir hızla yükseldiği o yıllarda Özel Çevre Koruma kanunu çerçevesinde Göcek ve yöresi koruma altına alındı.

Göcek Club Marina

Akdenizin mavi suları ile Anadolunun yeşil çam ormanlarının kucak kucağa olduğu Göcek, kusursuz bir kıyı çerçevesine sahiptir. İrili ufaklı adaların birer perde gibi deniz yönünde kıyıya paralel dizilmesi ile Göcek koyu, Tanrı eli ile yapılmış kusursuz bir havuz gibidir. İşte bu olağanüstü coğrafi farklılık, Göcek’i diğer tatil merkezlerinden ayıran en önemli avantajıdır.

Doğal yapısı ile kuvvetli rüzgarlara kapalı olan Göcek ve yöresi, deniz üzerinde yaşamayı tercih eden yerli ve yabancı yatçıların gözbebeğidir.

Küçük bir sahil köyü iken 5-10 yıl içerisinde binlerce teknenin, mega yatların demirlemek ve tatil yapmak üzere geldiği bir marina cennetine dönüştü.

Club Marina, Göcek’teki en korunaklı tek doğal marinadır.

Göcek’te çok katlı bina yapımına izin verilmemekte olup en çok 2 kat müsadesi vardır. Bu nedenle devasa tatil köyleri ve mega oteller bulunmamaktadır.

İrili ufaklı butik oteller, pansiyon ve apartlar sınırsız çam ormanının içerisine serpiştirilmiştir.

Bilinen tatil merkezlerinin aksine Göcek tatil sezonlarında dahi kalabalık değildir.

Akdeniz ikliminin en yumuşak özelliklerine sahip Göcek’te yılın 12 ayı yaşanır. Göcek merkezi sahil bandı üzerine kurulmuştur. Göcek’te tüm hayat bu sahil bandı üzerinde yaşanır.

Tatilciler ve mola veren yatçılara kusursuz hizmet veren restoran, kafe ve barlar yine sahil şeridi üzerinde yeralmakta.

Her sabah teknelerine kumanya taşıyan mutlu tatilcilerin alışveriş etmesi için bilinen tüm hipermarketlerin şubeleri bulunmakta.

Göcek’te sağlık hizmetlerini bulabileceğiniz bir Sağlık Ocağı, Postane, ATM ve Banka şubeleride bulunmaktadır.

Elektrik, elektronik ve yat teknik servis hizmetleri veren bir çok işletme Göcek’te profesyonel hizmet vermekte.

Şirin Göcek çarşısında hediyelik eşyadan giyim-kuşama, takı ve mücevherden deniz ekipmanlarına kadar çok çeşitli ürünü bulabileceğiniz dükkanlar da yanyana sıralıdır.

Göcek Club Marina

Göcek koyundan başlayıp, Dalaman sınırlarına uzanan sahil şeridi boyunca Kapıdağ yarımadasının koynunda saklanan onlarca ıssız koy ve birbirine değecek kadar yakın inci tanesi adalar ile Mavi Yolculuk tutkunlarının sevdalandığı bir düşler ülkesidir Göcek.

İrili ufaklı 12 adanın koruma altına aldığı bu turkuaz rengi denizi koynuna çeken sessiz sakin koylar tatilciler için vazgeçilmez rotalardır.

Yamaçlarında binlerce yıllık antik kaya mezarlarının uykuya daldığı, Bedri Rahmi’nin Göcek aşkını kelimelere sığdıramayıp, taşlara çizdiği bir coğrafyadır.

GÖCEK CLUB MARİNA’ DAKİ HİZMETLER

Marina Ofis

 • Gümrük ve liman işlemleri departmanı
 • Döviz masası
 • Günlük hava tahmin raporu
 • Posta servisi

Güvenlik Hizmeti

 • Club Marina, Özel Güvenlik Teşkilatımız tarafından 24 saat esasına göre gözetim altında tutulmaktadır.

Çevre Temizlik Hizmeti

 • Katı atık toplama noktaları
 • Atık motor yağlarını toplama noktaları
 • Geri dönüşüm atık toplama noktaları

Palamar Hizmetleri

 • Teknelerin marina giriş ve çıkışlarında 24 saat botla eskort etme ve teknenin bağlanmasına yardımcı olma.

Servis Botu

 • Servis botumuz “Marina A” Club Marina ve Skopea Marina arasında yaz sezonunda sabah saat 07.45’ten gece 24.00’e kadar ücretsiz olarak hizmetinizdedir. Servis botu tarifelerimiz sezona göre hazırlanır ve tüm bilgiler bilgilendirme panolarımızdan veya marina ofisten temin edilebilir.

Dalış Hizmetleri

 • Ön bürodan bilgi alınız.

Elektrik Hizmetleri

 • Club Marina’da etkin elektrik dağılım şebekesi ve 875 kwa gücünde jeneratör bulunmaktadır.
 • Marinamızda toplam 134 adet elektrik panosu mevcuttur.
 • Elektrik panolarımızdaki toplam çıkış sayısı 226’dır.
 • Genel elektrik dağılımı aşağıdaki gibidir:
  – 71 Trifaze + Monofaze 230 V – 400 V
  – 63 Monofaze 200 V – 250 V ( 16 – 250 amper güç sağlanabilmektedir. )

Su Hizmetleri

 • Su baglantisi mevcut panolardan saglanir. Her panoda 2 su çikisi vardir.

Duş & WC Hizmetleri

 • Marinamız da 4 farklı noktada 24 saat sıcak su imkanıyla duş ve wc lerden faydalanabilirsiniz.

Süpermarket Hizmetleri

 • Marinamızda sabah 8:00 ile akşam 21:00 saatleri arasında CARREFOURSA’ dan ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

ATM ve Banka Hizmetleri

 • Göcek merkezinde bulunmaktadır.

WI-FI Hizmeti

 • Marinamiz da 24 saat ücretsiz internet hizmeti bulunmaktadır.
 • Şifreleri lütfen ofisten isteyiniz.

Akaryakıt Hizmeti

 • İleri teknoloji pompalarla donatılmış olan yakıt istasyonumuz, yıl boyunca 24 saat sizlerin hizmetindedir.
 • İstasyonumuz, yakıt alım esnasında atık sularınızı toplama imkan ve kabiliyetine sahiptir.

Restoran & Cafe bar

 • Marinamızda Cafe ve Restoranlar mevcuttur.

Yangınla Mücadele

 • Köpük ve deniz suyu ile söndürme sistemlerine sahip, kuru kimyasal tozlu yangın söndürme tüpleriyle donatılmış olan 7.30 metrelik yangın botu, oluşabilecek herhangi bir acil duruma karşı 24 saat hazırdır.
 • Yangın botumuz çekme, kurtarma ve tahliye amaçları için de kullanılabilmektedir.
 • Tüm iskelelerimizde çeşitli ebatlarda kuru kimyasal tozlu yangın söndürme cihazları periyodik bakımları yapılmış şekilde hazır bulundurulmaktadır.
 • Yakıt istasyonumuzda ayrı bir yangınla mücadele ünitesi mevcuttur.

Göcek Club Marina

MARİNA’ YA YAKLAŞMA BİLGİLERİ

Ölüdeniz istikametinden yaklaşmalarda Dökükbaşı Burnu sancak istikamette, Göcek Adası doğusunda bulunun fener kulesi Fi (2) 10s 8M iskele tarafta kalacak şekilde Göcek liman içine ulaşılır.

Adanın geçilmesini müteakip Club Marina fener kulesi Fi WR7 – 4M görülecek ve iskele tarafta kalacak şekilde seyir devam ettirildiğinde pruva hizasında iki adet Mopak yakıt tankı görülecektir. Club Marina feneri geçilirken, marina mega iskele bağlama şamandıralarına dikkat edilmelidir. Yakıt tankları önüne gelindiğinde 90 derece iskele istikamete dönüldüğünde Club Marina görülecektir.

VHF 72 kanalında yapılacak çağrılara 24 saat cevap verilmekte ve profesyonel gemicilerimiz tarafından liman girişi yapan teknelere yardımcı olunmaktadır. Club Marina’ ya ait akaryakıt istasyonu 7 gün 24 saat müşterilerimizin ve dışarıdan gelen teknelerin hizmetindedir.

Göcek Club Marina

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Club Marina Adres
Büngüş Koyu Mevkii 48310 Göcek, MUĞLA

Telefon  
0 252 645 1800 PBX

Faks
0 252 645 1804

E-Mail
info@clubmarina.com.tr

Telsiz
VHF 72, TANGO ALFA LIMA 207

UYDUDAN GÖCEK CLUB MARİNA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir