Bilgi Bankası

Çeşme Marina

Türkiye’nin önde gelen yatırım firmalarından biri olan IC İbrahim Çeçen Holding ve marinacılık sektöründe köklü bir geçmişe sahip olan Camper & Nicholsons Marinas International ortaklığıyla kurulan Çeşme Marina, yat sahiplerine ve tüm ziyaretçilerine 2010 yazında kapılarını açtı. Çeşme Kalesi’ nin önünde, şehrin içinde modern ve fonksiyonel tasarımıyla öne çıkan Çeşme Marina’da herkes için konfor, huzur ve mutluluk var.

Camper & Nicholsons marinaları dünyanın en güzel ve eşsiz lokasyonlarında yer almaktadır. Şirket, 1782 yılında yat üretimi yapmaya başlamış ve asırları aşan tecrübesiyle yat yapımının Rolls-Royce’u haline gelmiştir. Bu nedenle, yat bakım ve onarım hizmetleri ile müşteri ilişkileri kalitesi konusunda da çok iddialıdır. Camper & Nicholsons 40 yılı aşkın bir süredir marina ve liman gelişimi konusunda uzmanlaşmasının yanı sıra tekne bağlama ve yat market konusunda da çok gelişmiştir. Hız motorlarından süper yatlara kadar tüm yat sahiplerinin, marinalarımızı kendi evleri gibi hissetmeleri gurur vericidir.

Çeşme Marina
Çeşme Marina

1969 yılında temelleri atılan ve bugün bir Holding çatısı altında faaliyetlerini sürdürmeye devam eden, IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding A.Ş. (IC Holding) faaliyetlerini temelde İnşaat, Enerji Üretimi ve Dağıtımı, Turizm, Sanayi, Altyapı sektörlerinde sürdürmektedir. Yaptığı işlerde her zaman kaliteyi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan IC Holding, bu politikasından ödün vermeden ve standartlarını koruyarak çalışmalarına devam etmekte ve sürdürülebilir büyüme odaklı bir strateji ile ilerlemektedir. ISO 9001:2000 sertifikasyonuyla IC Holding, yapacağı her türlü geliştirmedeki kaliteyi garanti eder.

Zengin bir tarihe ve kültüre sahip eski bir liman kenti olan Çeşme ile bütünleşmiş şık ve canlı bir marina olan Çeşme Marina, Ege Denizi’ne ve Akdeniz’ e kolay erişimi sunmaktadır.

İster uzun dönemli bağlama ister kısa dönemli bir seyir için, Çeşme Marina sizin ve konuklarınızın bu eşsiz güzellikteki bölgedeki deneyimini unutulmaz ve özel kılacaktır.

Çeşme Marina
Çeşme Marina

2010 yılında Marina İşletmeciliği dalında denizcilik sektörünün Oscar’ı kabul edilen Altın Çıpa Ödülünün, 2011 yılında ARKIPARC tarafından “Kentsel Kalite İçin Dialog – Karma Kullanım Ödülü”nün, 2012 yılında İzmir İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından “Yılın Turizm Yatırımcısı” ödülünün ve 2014 yılında Dünya Denizyolu Taşımacılığı “PIANC” tarafından “Jack Nichol – Üstün Tasarım Ödülü”nün sahibi olmuştur. Çeşme Marina, 2017 yılında çevre ve sürdürülebilirliğe verdiği önemi The Green  Organisation tarafından aldığı “Yeşil Elma Çevre Yönetimi Ödülü” ve 2018 yılında da “Yeşil Dünya Ödülü” ile tescillemiş olmuştur.

ÇEŞME MARİNA’ DAKİ TEKNİK VE SOSYAL İMKANLAR

Tekne sahiplerine teknelerini bağlayıp anında etkileyici ve tarihi liman yerleşiminin merkezine ulaşma imkanı sağlayan Çeşme Marina, çarşı alanındaki birbirinden şık ve huzurlu restoranları, kafeleri ve barları ile geceleri canlı ve eğlenceli bir atmosfer oluşturmaktadır. Restoranların, kafelerin ve barların gerçek anlamda kozmopolit bir ambiyansı olmakla birlikte herkese uygun seçenekler mevcuttur.

Çeşme Marina
Çeşme Marina Sosyal Tesisler

Çeşme Marina, 60 metre uzunluğa kadar olan 400 tekne için yüksek kaliteli hizmet sunmaktadır. Marina, minimum 3m derinlikte aşağıdaki hizmetleri teknelere ve tekne sahiplerine sağlamaktadır:

 

Çeşme Marina Yerleşim Planı
Çeşme Marina Yerleşim Planı
 • 24 SAAT PALAMAR HİZMETİ
 • 24 SAAT GÜVENLİK VE CCTV
 • 16 AMP’DEN 400 AMP’E ELEKTRİK ÇIKIŞI
 • TEMİZ SU
 • 24 SAAT AKARYAKIT (LUKOİL)
 • SİNTİNE VE ATIK SU ARITMA İSTASYONU
 • 80 TONLUK TRAVEL LİFT
 • 20 TONLUK TEKNE TAŞIYICI
 • 100 TEKNE KAPASİTELİ ÇEKEK ALANI
 • YAT BAKIM VE ONARIMI
 • YAT MARKET
 • 42 KANALLI TV SİSTEMİ
 • RESTORANLAR, BARLAR VE CAFELER
 • YAT KULÜP
 • FİTNESS
 • ÇAMAŞIRHANE VE BULAŞIKHANE
 • SÜPERMARKET
 • YÜZME PLATFORMU
 • BUTİK OTEL, HAVUZ
 • DALGIÇ HİZMETİ

ÇEŞME MARİNA İLETİŞİM BİLGİLERİ

Koordinatlar

38°19′.24N 26°18′.08E

Telsiz

VHF 72

Ege Denizi’nin tam ortasındaki stratejik konumuyla bir giriş-çıkış limanı olan Çeşme Marina, Ege Denizi’nin ve Akdeniz’in en güzel seyir rotalarına rahatlıkla ulaşmanızı sağlar. Türkiye kıyılarında ve sadece sekiz mil’lik bir mesafede bulunan Sakız Adası civarında bir veya birkaç saatlik seyirlerle eşsiz koylara ve noktalara ulaşabilirsiniz. Kos, Rodos ve Girit, Çeşme’den bir veya iki günlük seyir uzaklığındadır.

Sakız           8nm                       Sığacık        37nm
Ikaria           43nm                      Lesbos        50nm
Samos         50nm                      Kuşadası    60nm
Ayvalık         67nm                      Mykanos    70nm
Didim           84nm                      Kos           100nm
Bodrum       100nm                     Santorini    125nm
Atina           135nm                     Rodos        150nm
Marmaris    180nm                      Girit           190nm
Göcek         205nm                     Istanbul      270nm

Adres

IC Çeşme Marina Yatırım Turizm ve İşletmeleri A.Ş.

1016 Sk. No: 2/24 35930 Çeşme İzmir

Tel

(0232) 712 2500

Faks

(0232) 712 9914

E-posta

info@cesmemarina.com.tr

ÇEŞME MARİNA UYDU GÖRÜNTÜSÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir