Bilgi Bankası

Alanya Yat Limanı

Alanya Yat Limanı

Alanya yat limanı, Alanya şehir merkezinde Kızıl Kule ve Alanya belediye binasının tam arasında yer almaktadır. Şehir ile iç içe olan bu liman, insanların Alanya deyince aklına gelen gezilmesi gereken yerlerin başında gelir. Özellikle tur tekneleri için ideal bir barınma ve aktif tur satış noktası olma özelliğine sahip bu liman, Alanya gece hayatı ile bütünleşen önemli gece kulüplerine de komşuluk yapmaktadır.

 

Alanya Yat Limanı

 

Antalya’ daki limanlar içinde bu limanı farklı kılan bir dğer özellik de limandaki temalı teknelerdir. En küçük tekneden en büyük tekneye kadar hemen hemen her teknede bir görsel süsleme vardır. Ağırlıklı tekne temaları korsan tekneleri ve viking tekneleridir. Ayrıca gece disco turlarına çıkan VIP kulüp tekneleri de yine bu limanda bulunabilirler.

 

Alanya Yat Limanı

 

Limanda yaklaşık 100 adet irili ufaklı tekne barınmaktadır. Ayrıca Alanya yat limanı turistik yolcu gemileri olan kruvazör gemileri için de özel iskelelere ve barınma alanına sahip bir limandır.

 

Alanya Yat Limanı

 

NOT: Alanya’ da iki adet yat limanı vardır. Bir tanesi daha çok günlük turistik tur tekneleri barındıran ve Alanya şehir merkezinde olan Alanya Yat Limanı‘ dır. Diğeri de Alanya’ nın batı girişindeki Alanya Marina‘ dır.


Alanya Yat Limanı İletişim Bilgileri

 

Adres : Çarşı Mahallesi İskele Cad. No.96 Alanya / Antalya
Telefon : +90 242 511 94 98
Faks : +90 242 511 40 66
Email : liman@alanya.gov.tr – alanya.liman@udhb.gov.tr