Bilgi Bankası

Antalya Yat Kiralama

Antalya’ da Yat Nasıl Kiralanır?

Antalya, sahip olduğu turistik limanlar açısından zengin bir şehir olduğu için Antalya’ nın hemen hemen her sahil ilçesinden kiralık tekne / yat bulma imkanı bulunmaktadır. Alanya, Side, Kaleiçi, Antalya Setur, Kemer, Demre, Finike, Kaş…vb. tüm sahil şeridinde tekneler bulunmaktadır. Bu teknelerin bir kısmı şahsi kullanılan, bir kısmı ise günübirlik veya konaklamalı kiraya verilen teknelerdir. Yatliman.com yat/tekne arşivinde 2 kişi için uygun tekne de bulunabilir, 600 kişi için uygun tekne de. Lüks arayanlar için ihtişamlı megayatlar da bulunabilir, sadelikten hoşlananlar için ahşap guletler de. Antalya’ da yat kiralama süreci öyle tahmin edildiği gibi karmaşık bir süreç değildir. Çünkü misafirlerin beğendiği tekneyi güvenli bir şekilde kiralaması için gerekli tüm temel adımlar tekneyi kiraya veren yetkili tarafından gerçekleştirilmektedir. Misafirlere sadece tekneyi beğenmek ve o tekne için yetkili acente ile iletişime geçmek kalmaktadır. Antalya’ da tekne kiralamak isteyen misafirler için izlemesi gereken basit temel süreç şu şekilde işlemektedir:

 • Tekne arşivinden tekne kategorisine ve tekne konumuna göre arama yapılır.
 • Seçenekler arasında tercih yapıldıktan sonra tekne için yetkili acente ile iletişime geçilir.
 • Acente, belirtilen tarih için teknenin müsaitliğini kontrol eder ve müsaitlik konusunda talep sahibine olumlu – olumsuz dönüş yapar. Tekne müsait ise fiyat bilgisi verilir.
 • Misafirin tekneyi ve fiyatı uygun bulması durumunda acentenin belirlediği bir ön ödeme ile rezervasyon yapılır. Bu ön ödeme teknenin kiralanma döneminin yoğunluğa göre ücretin tamamı da olabilir, bir kısmı da olabilir.
 • Kalan ücret tekneye ulaşıldığında teslim edilir.

Siz de yatliman.com internet sitesinden tekne kiralayan yüzlerce memnun müşteri arasında yerinizi almak için hemen üst taraftaki tekne arama akıllı formu ile arama yapabilirsiniz.

Bir yorum

 1. Kemal

  Merhabalar,
  Biz tekne kiralamak istiyoruz antalya adalari gezmek icin ama bilgi icin yaziyorum, kaptan yok bizde umarim kaptan da var.
  Saygilar
  Balaban

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir